הכירו את הספורט המושלם לכלב שלכם

מחזק את הקשר בין הכלב והבעלים, מונע בעיות התנהגות ומסייע גם כמעט בכל תחום. צוות מועדון "מישהו לרוץ איתו" מסביר על ענף הספורט התחרותי שיכול להתאים גם לכם

מועדון מישהו לרוץ איתו
10/02/2019
רגע של מנוחה. יעל חזן, מועדון "מישהו לרוץ איתו"

נתחיל מהסבר קצר, כי רוב האנשים לא באמת מכירים לעומק את הענף, או את היתרונות המרובים שהוא מעניק לכלב, לבעלים ולחיבור בין השניים. אג'יליטי הוא הרבה יותר משואו, אף שרובנו מכירים אותו כתחרות - ריצה משותפת של הכלב והבעלים, המכונה נוהג, במסלול מכשולים. הכלב מכיר את המכשולים אך הסדר שלהם במסלול משתנה מריצה לריצה. על הנוהג להנחות את הכלב במסלול, בצורה היעילה ביותר, המהירה ביותר והבטוחה ביותר לכלב. בעולם האג'יליטי יש תחרויות ברמות שונות, ממקומיות ועד תחרויות בינלאומיות. בכל תחרות יש מקצים שונים לכלבים מתחילים יותר וכלבים מתקדמים יותר.

אבל רגע, לפני שקופצים לתחרויות ומקצים, חשוב לציין שבניגוד למה שאולי חשבתם, אג'יליטי מתאים לכל כלב באשר הוא (וגם לכל בעלים, בהנחה ששני הצדדים מעוניינים בכך). לא, כמובן שלא כל כלב יוכל להתחרות ברמות הגבוהות ביותר, אך כל כלב בריא יכול ליהנות עם הבעלים שלו מאימונים משותפים, הוצאת אנרגיות וחיבור משותף.

היתרונות של ענף האג'יליטי לכלבים רבים ומגוונים ומי כמונו כאן ב"מישהו לרוץ איתו" מודעים להם. עכשיו תורכם!

אג'יליטי.
כלב בפעולה במועדון "מישהו לרוץ איתו"

מעייף את הכלב פיזית ומנטלית

אבל בקטע טוב, כמובן. פעמים רבות אנחנו שומעים בעלי כלבים אומרים, "אני לוקח את הכלב לטיול/ריצה ארוכה והוא חוזר יותר אנרגטי ממה שהיה לפני שיצאנו". הסיבה לכך היא שטיול מעייף את הכלב פיזית, אך מנטלית הוא עירני ופעיל ומחפש מה לעשות, וכך בדיוק נולדות בעיות התנהגות. באג'יליטי מאתגרים את הכלבים פיזית ומנטלית, מה שמוביל לרגיעה אמיתית ומלאה.

מחזק את הקשר בין הבעלים לכלב

מכיוון שאג'יליטי הינו ספורט מהיר, הקשר של הבעלים והכלב מתבסס על תקשורת גוף ותקשורת מילולית. תקשורת כפולה זו יוצרת קשר מאוד קרוב וחזק של הכלב והבעלים, ברמות הכי בסיסיות. וזה גם כיף, אז על אחת כמה וכמה.

משפר את ההקשבה של הכלב כשהוא משוחרר

כדי שכלב יוכל לרוץ במסלול הוא אינו קשור ברצועה, אך לומד כי שווה להישאר איתנו, כי אנחנו מעניינים יותר. במשך הזמן האמינות הזאת שנבנית בין הכלב לבעלים תעבור גם לטיולים או כל פעילות אחרת שהבעלים והכלב ייהנו לעשות ביחד. הזמנים היחידים בהם נזדקק לרצועה יהיו כשנרצה לשמור על בטיחות הכלב, כמו בסביבת כביש. כמובן בהתאם לחוק.

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
תורם גם לקשר בין הכלב ובעליו. מועדון "מישהו לרוץ איתו"(צילום: שרית לוי)

כלי מעולה לפתרון בעיות התנהגות

כלבים פותחו לעבוד לצד האדם, וידוע ששעמום בבית יוצר ואקום. כלב זקוק לאתגרים או שייצור אותם לעצמו, דבר שיוביל לבעיות התנהגות כמו חפירה בחצר או בספה. בעבודת האג'יליטי, אנחנו נותנים להם אתגרים ותפקיד, בהם הם שותפים שלנו.

בונה ביטחון לכלב

הלמידה בספורט נעשית בעזרת חיזוקים על הצלחות וניסיונות חוזרים כאשר לא מצליחים. הכלבים לומדים שזהו מקום בטוח, בו הם יכולים להצליח באתגרים. כל אתגר חדש נעשה יותר קל ללמידה, ולאט לאט הביטחון של הכלב בעצמו, בסביבה ובבעלים שלו נבנה. במשך הזמן נראה את הביטחון מופיע גם בתחומים אחרים בחיים, כמו טיולים, ישיבה בבית קפה או משחק עם כלבים אחרים.

בקיצור, כלים מעולם האג'יליטי ישרתו אותנו גם במקומות שונים ובמישורים שונים בקשר שלנו עם הכלב האישי שלנו, ובקשר של הכלב עם העולם סביבו. אחרי הכל, כולנו, לא רק צוות "מישהו לרוץ איתו", יודעים שאין דבר יותר טוב מכלב בריא פיזית, מסופק מנטלית, בעל ביטחון, שמח ועייף. גם כלב עם אנרגיות גבוהות יוכל להיות כלב רגוע בבית אם לוקח חלק בספורט כלבני, כמו אג'יליטי.

לאתר "מישהו לרוץ איתו"

נו, למה אתם מחכים? מועדון "מישהו לרוץ איתו"
אג'יליטי(צילום: יובל)
  • אג'יליטי
  • כלבים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully